makale arama...

Gelecek Nesiller ve Yeni Dünya

Gelecek Nesiller ve Yeni Dünya

İnsanlığı dünyadaki tüm diğer canlılardan ayıran çok önemli bir fark bulunmaktadır zira insan, bir ömrü olduğunu bilir ve kendisinden sonra dünyanın devam edeceğinin de farkındadır. İşte bu bilinç, insanı kendisinin gölgesinde oturamayacağı ağaçları dikmeye itmekte ve gelecek nesillere bugünden daha iyi, daha verimli yarınlar bırakması için çalışmaya ikna etmektedir.

Günümüzde yaşanan iklim ve çevre sorunları ise çoğu insanı – belki eskisinden de daha yoğun bir biçimde – yarınlar için çözüm bulmaya sevk etmeye teşvik etmektedir. Gelecek nesillere daha yeşil, daha doğal ve dolayısıyla daha yaşanılabilir bir dünya bırakmak ve geçtiğimiz yüzyılda verdiğimiz zararı telafi etmek artık tüm toplumların ve bireylerin gündeminde olan veya en azından olması gereken konular haline gelmekte, bu süreçlere dair bireysel ve kurumsal yatırımlara olan talep giderek armaktadır. Peki, bizler birey olarak bu sürece nasıl destek olabilir ve yarınlara daha iyi bir dünya bırakabiliriz?

Gelecek Nesillere Yaşanabilir Bir Dünya Bırakmak İçin Neler Yapmalıyız?

Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmanın en iyi yolu duruma ve kişinin imkanlarına göre değişeceğinden, bu sorunun tek bir cevabı yoktur. Bununla birlikte, gelecek nesiller için yaşanabilir bir dünya sağlamaya yardımcı olmak için yapılabilecek bazı anahtar değişiklikler bulunmaktadır. Bu hedefler kapsamında yapılacak değişiklikler sayesinde geçtiğimiz yüzyılın zararları minimalize edilebilmekte ve heyecan verici, sürdürülebilir bir geleceğe dair önemli adımlar atılabilmektedir.

Bu adımlar arasında kirliliğin ve sera gazı emisyonlarının azaltılması için yaşam tarzımıza ve enerji tüketim alışkanlıklarımıza dair değişikikler yapmak, tüketim miktarımızı gözden geçirmek ve tüketim alışkanlıklarımızı elimizden geldiği kadar sürdürülebilir üretim zincirleri kullanan firmalara yönlendirmek yer almaktdır. Aynı zamanda atıkların azaltılması ve geri dönüştürülmesi ve sürdürülebilir tarımın teşvik edilmesi de fark yaratmak adına önemli adımlar olacaktır.
Fark yaratmanın bir yolu da günlük işe gidiş gelişlerinizi düşünmektir. Araba yolculuğuna olan bağımlılığınızı nasıl azaltabilirsiniz – belki daha sık yürüyebilir, bisiklete binebilir veya toplu taşıma araçlarını kullanabilirsiniz. Ya da araba kullanmanız gerekiyorsa, arkadaşlarınızla veya iş arkadaşlarınızla ortak araba kullanmayı deneyebilirsiniz.

Evinizde, enerji tüketiminizi azaltmanın yollarını da düşünebilirsiniz. Bu, bir odadan çıktığınızda ışıkları kapatmaktan enerji tasarruflu cihazlara yatırım yapmaya kadar her şeyi içerebilmekte, günlük rutininize uygun tüm değişiklikleri kapsamaktadır.
Ayrıca güneş enerjisi veya rüzgar enerjisi gibi yenilenebilir enerji kaynaklarını da araştırabilirsiniz – zira enerji kaynaklarının deşitirilip geliştirilmesi, sürdürülebilir ve yeşil bir gelecek için anahtar rol oynamaktadır.

Free Energy Box, başta Türkiye olmak üzere bağımsız ve yeşil enerji devrimini gerçekleştirmeyi hedefleyen tüm ülkelerin bu hedeflerini sürdürülebilir ve üstün teknoloji yöntemleri ile yürütebilmesini sağlayan bir sistemler bütünüdür. Dünyanın ilk havayı, su kaynaklarını, toprağı kirletmeden çalışan, sıfır karbon salınımı ile üretilen, %100 çevre dostu, kesintisiz ve sınırsız enerji üretme teknolojisi olan Free Energy Box, kurulum ve kullanım kolaylığı ile yatırımcıların dikkatini çekmektedir. Türkiye’den dünyaya açılarak geniş kitlelerin yeşil ve sürdürülebilir enerji ihtiyacını karşılamayı hedefleyen Free Energy Box, vizyonunu geleceğe odaklamış ve bu doğrultuda çözüm ortağı olmaya her geçen gün erişilebilirliğini ve portföyünü arttırarak devam etmektedir.

Yeşil Enerji Santrali Free Energy Box ile çalışan AĞIR ZIRHLI-AĞIR SİLAHLI KOMUTA MERKEZİ KALE 1283F2 projesinin sıfır karbon salınımı ile menzili sınırsızdır.
Uydu Destekli İletişim Ve Görüntü Yeteneğine sahiptir.